Redakční menu

mp3 player


Warning: opendir(/var/home/www/mzsaoatanvald.cz/zs/images/stories/stupen2/sumbnamas15/) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /var/home/www/mzsaoatanvald.cz/zs/plugins/content/jwsig.php on line 100

Šumburk na Masaryčce

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

V pondělí 5.října 2015 žáci 5.B ze šumburské školy poprvé navštívili v rámci pracovních činností v tříhodinovém bloku dílnu, skleník i zahradu Masarykovy základní školy. Mohli se tam seznámit s prostředím, které je čeká na 2.stupni. První hodinu jsme provedli exkurzi celým areálem, abychom věděli, kde se nacházejí ochranné pomůcky a nářadí, ale také jsme byli poučeni o bezpečnosti práce a chování na školní zahradě, ve skleníku a v dílnách ..

 

 

Další dvě hodiny byla jen práce a práce. Kluci pracovali na zahradě, kde vytrhávali plevel, zametali chodníky a vozili hlínu. Děvčata pracovala ve skleníku, kde hlavním úkolem bylo přesazování rostlin do větších květníků, zalévání všech rostlin ve skleníku a stříhání odnožů. Docela nás to bavilo, byla u toho i zábava. Hlína byla úplně všude i na obličeji. Jsme rádi, že jsme se naučili pracovat ve skleníku i dílnách. Tyto zkušenosti využijeme i v běžném životě. Vždycky se nám bude hodit, že umíme přesadit květinu nebo zatlouct hřebík do dřeva. Moc se nám zde líbilo, ale čas nejde zastavit. Po třetí hodině jsme museli odejít zpátky na Šumburk, abychom usedli do lavic a učili se vlastivědu. Rádi bychom tuto akci zopakovali, ale co pan učitel ... . Tomu se pracovní činnost také velmi líbila, a proto s námi vyrazil 19. října opět do skleníku a dílen na Masarykově základní škole. Rádi bychom poděkovali vedení školy za umožnění využít skleník a paní Pěničkové za provedení celým areálem.